Nigdy w historii nie byliśmy świadkami stanu rzeczy, który ma miejsce teraz, pod kątem polityki środowiskowej. Z racji tego, że przez bardzo długi okres czasu bagatelizowaliśmy kwestie związane z ekologią oraz środowiskiem, wkopaliśmy się w niezłe bagno. Współczesna energetyka nie tylko w Polsce ale też na całym świecie, wymaga kompletnej modernizacji i restrukturyzacji. Żeby tego dokonać, potrzeba konkretnych nakładów pieniężnych i czasowych. Z tego względu, warto zastanowić się nad tym, jakie kroki powinny zostać podjęte jako pierwsze.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak rozwiązać ten problem. Jedną z propozycji, które od czasu do czasu pojawiają się w środowisku naukowym, jest masowa organizacja Startupów związanych z odnawialnymi źródłami energii. Perspektywicznie, odnawialne źródła energii to biznes, który ma przed sobą naprawdę interesującą przyszłość. Jeżeli chcemy założyć biznes, odwiedzić bank i zapytać o pożyczki firmowe, warto zrobić to z ramienia dziedziny, o której jest teraz głośno. Właśnie tego rodzaju dziedziną jest teraz niewątpliwie szeroko pojęta energetyka. Ze względu na to, że potrzebujemy gwałtownych zmian w strukturze światowej energetyki, bardzo duże pieniądze z Unii Europejskiej są inwestowane w celu poprawienia jakości wykorzystania naszych źródeł odnawialnych.

Mając to na uwadze, warto pamiętać, że przy rozpoczynaniu jakiejkolwiek działalności gospodarczej, prerekwizytem jest posiadanie pieniędzy do jej rozruszania. Konwencjonalnym źródłem tego typu funduszy są pożyczki firmowe, których udzielić nam może bank. Warto jednak pamiętać o tym, że w momencie zakładania firmy związanej ściśle z energetyką, jesteśmy na wygranej pozycji. Może okazać się, że praktycznie cały budżet, potrzebny nam do rozpoczęcia działalności, może zostać pokryty z funduszów Unii Europejskiej. W tej sytuacji bank, oraz pożyczki firmowe nie są konieczne, a my możemy skupić się na tym, żeby po prostu zająć się naszą firmą. Oczywiście, energetyka odnawialna nie jest jedyną dziedziną, która jest współfinansowana z funduszów Unii Europejskiej.

Trzeba jednak powiedzieć, że to właśnie na nią kładzie się największy nacisk ze względu na okoliczności, w których przyszło nam żyć. Pamiętajmy o tym jednak, że własny biznes to nie przelewki i w momencie podjęcia decyzji o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, ciąży na nas konkretna odpowiedzialność, której normalnie, jako podrzędni pracownicy nigdy byśmy nie napotkali. Od tego momentu, od nas w dużej mierze zależy, jaki jest kierunek rozwoju firmy, jak dobrze ona prosperuje, jak dobrze jest zarządzana oraz czy można liczyć na to, że zyski pójdą w górę pod koniec kwartału. Mając to wszystko na względzie, warto się zastanowić, czy faktycznie nadajemy się na pozycję osoby, która ma zamiar zarządzać konkretną grupą ludzi. Trzeba pamiętać o tym, że tego typu posady, wymagają od piastującego odpowiednich cech takich jak charyzma, opanowanie, wizjonerstwo oraz odwaga gdyż bez tego, może okazać się, że zarząd firmy jest o wiele za słaby.

14 października 2019 admin Firma , , ,